ana sayfa > WordPress > Localhost ta WordPress Kurulumu

Localhost ta WordPress Kurulumu

Pazartesi, 27 Nis 2009 yorum ekle yorumlara git

İndirmiş olduğumuz son sürüm WordPress blog scripti dosyalarını localhosttaki açmış olduğumuz WordPress klasörünün içine atıyoruz.(WordPress son sürümünü indirmek için http://www.wordpress-tr.com/indir adresini kullanabilirsiniz ayrıca local hostta açmış olduğumuz WordPress klasörünün uzantısı C:/appserv/www/Wordpress ) Bilgisayarınıza Appserv (localhost) kurulu değilse ve kurmasını bilmiyorsanız http://www.dahiweb.com/php-mysql-kurulumu-appserv sayfamızdan kurulum hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

wordpress-klasor112

Dosyalarımızı wordpress klasorumuzun içine attıkdan sonra localhosta girip yeni bir veri tabanı oluşturuyoruz.Yeni veri tabanı oluşturmak için localhosta giriyoruz ve aşağıdaki işlemi yapıyoruz.

veritabani-olustur3

veritabani-olusturuldu3

Şimdi kurulum aşamasına geçelim.Wordpress klasorunun içindeki wp-config-sample klasorumuzu açıyoruz ve aşağıdaki resimde görünen yerlere gerekli bilgileri yazıyoruz.

wp-config-sample1

 

Sonra wp-config-sample dosyasının ismini değişip wp-config yapıyoruz.

 Şimdi tarayıcımızın adres kısmına localhost/wordpress yazınca aşağıdaki kurulum aşaması gelecek resimde olduğu gibi doldurun.

 

 

 

 

 

 

 

wordpress-kur1

WordPress’i Kur diyoruz ve aşağıdaki gibi bi ekran geliyor

wordpress_basarili1

 

 Bu ekran geldikden sonra parola kısmındaki S!mliO6Qd4Rz kısmını kopyalıyoruz ve giriş diyoruz karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.

wordpress-giris1

 

Kullanıcı adına admin parola kısmınada kopyalamış olduğumuz şifreyi yazıyoruz giriş diyoruz ve paneldeyiz.Kurulumda verilen parola genelde akılda kalıcı olmayan değişik karakterlerden oluştuğu için şifrenizi değiştirmek isteyebilirsinizi bulunun içinde panelimizden sol menülerden “Kullanıcılar” a tıklayıp admini seçtikden sonra en alt kısımda yeni parola kısmına yeni parolamızı yazıyoruz..

Yazar: Dahiweb Ekibi

Dahiweb Ekibi sitemizde 14 yazı eklemiş...

Web & İnterface Designer
Benzer Konularımıza da Göz Atın!

coded by nessus
Share


Categories: WordPress Tags:
Bu kategorideki rastgele diğer yazılar
 • » Sketch Bookmarks Eklentisi ( Sosyal Paylaşım )
 • » Ping Servisleri
 • » WordPress OggChat Live Chat Eklentisi
 • » Wordpress Eklentileri
 • » Wordpress Admin Paneli Değiştirme  • http://www.ruzgaryilmaz.com rüzgar

   http://www.ruzgaryilmaz.com adresi için wordpress kurulumunu yaptım. Teşekkürler

  • wp

   selamlar,
   kurulumu yaptım,giriş ekranında ne yaptıysam hangi browseri denediysem hepsinde cookie hatası verdi,deliricem lütfen yardım edin

  • http://www.ajandaci.com Ajanda

   localhost en güzel anlatımı burası


  HasMeydan.Com