3D Resim Hareketi

3D Resim Hareketi

Adım 1) Animasyonumuzda kullanacağımız resimleri kütüphaneye atıyoruz.

Adım 2) Şimdi ilk önce 3D efekti vereceğimiz resmimizi flash sahnesinin ortasına sürükleyip bırakıyoruz sonra resmimiz seçili haldeyken WİNDOW-MOTİON PRESETS Menüsünden Spiral-3D seçilir ve uygulanır.Aşamamızın şimdiki hali aşağıdaki gibidir.Resimdede gördüğünüz gibi 3D efekti verilmiş nesnelerde orta kısımda Yeşille Kırmızı çizgi oluşuyor resimde (e) harfinin üzerinde görülmektedir.

Adım 3) Şimdi yeni bir katman açıp 1.katmanın bittiği Framenin bir yanına 2.katmana geçip F6 yapıyoruz.

Adım 4) Tekrar yeni resmimizi kütüphaneden sürükleyerek yeni bir katmanda sahnenin ortasına bırakıyoruz.Resmimiz seçili haldeyken  WİNDOW-MOTİON PRESETS Menüsünden Spiral-3D seçilir ve uygulanır.

Adım 5) Şimdi yeni bir katman açıp 2.katmanın bittiği Framenin bir yanına 3.katmana geçip F6 yapıyoruz. Yeni resmimizi kütüphaneden sürükleyerek sahnenin ortasına bırakıyoruz. Resmimiz seçili haldeyken  WİNDOW-MOTİON PRESETS Menüsünden Spiral-3D seçilir ve uygulanır.

Resimlerimize 3D görünümü kazandırarak hereket etmelerini sağladık animasyonumuz burada sona ermiştir Çalışmanızı oynatmak için CRTL+ENTER tuşlarını kullanabilirsiniz.

Yazar: Hakan ÇAYLAK

Hakan ÇAYLAK sitemizde 14 yazı eklemiş...

Share