Doğrulama Onayı aracı hakkında bilgi CS.4

Doğrulama Onayı Aracı, kullanıcı belirli bir formdaki benzer bir alana girilen değerle eşleşmeyen bir değer girdiğinde, geçerli veya geçersiz durumlarını görüntüleyen bir metin alanı ya da şifre formu alanıdır. Örneğin, forma kullanıcının bir önceki alanda belirttiği şifreyi yeniden girmesini gerektiren bir Doğrulama Onayı aracı ekleyebilirsiniz. Kullanıcı şifreyi önceden belirttiği şekilde girmezse, küçük araç, değerlerin eşleşmediğini bildiren bir hata mesajı görüntüler.

Aşağıdaki şekilde, Onay aracının tipik bir kurulumu gösterilmektedir:

A.
Şifre alanı veya Spry Şifre Doğrulama aracı

 

B.
Onay aracı

 

Doğrulama Onayı aracı bir dizi durum içerir (örneğin geçerli, geçersiz, gerekli, vb.). Karşılık gelen CSS dosyasını (SpryValidationConfirm.css) düzenleyerek, istediğiniz doğrulama sonuçlarına bağlı olarak bu durumların özelliklerini değiştirebilirsiniz. Doğrulama Onayı aracı çeşitli noktalarda, örneğin ziyaretçi aracın dışını tıklattığında, yazdığında ya da form göndermeye çalıştığında doğrulama gerçekleştirebilir.

Başlangıç durumu
Sayfa tarayıcıya yüklendiğinde veya kullanıcı formu sıfırladığında.

 

Odak durumu
Kullanıcı, ekleme noktasını araca yerleştirdiğinde.

 

Geçerli durumu
Kullanıcı doğru şekilde bilgi girdiğinde ve form gönderilebildiğinde.

 

Geçersiz durumu
Kullanıcı, önceki metin alanına (Doğrulama Metin Alanı aracı veya Doğrulama Şifresi aracı) girilen metinle eşleşmeyen bir metin girdiğinde.

 

Gerekli durumu
Kullanıcı, gerekli bir metni metin alanına girmediğinde.

Yazar: Emre Demir

Emre Demir sitemizde 17 yazı eklemiş...

Share