Engelliler İçin Asansör Sistemi Projemiz

İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde yapılan Proje Tabanlı Beceri Yarışması’nda beklediğimiz sonucu aldık. 1-5 Mart tarihlerinde yapılacak olan Erzurum Bölge Yarışmasında ilimizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğimize  inanıyoruz.

Projemizin amacı:  Görme ve uzuvsal engellilerin asansör kullanımı sırasındaki karşılaştıkları problemleri ortadan kaldırmayı amaçladık.

 Hedefimiz: Yapmış olduğumuz sistem ile görme engelli ve uzuvsal engelli kişilerin başkasından yardım almadan kendi sesi ile asansör kullanmasını ve bu sistemin Kamu kurum ve kuruluşlardaki, apartmanlardaki asansör sistemine entegre ederek ses kontrollü kolay kullanımlı bir sistem kurmak istedik. engelliler için yaptırılacak olan asansör sistemlerinin maliyeti göz önüne alındığında bizim yaptığımız sistemin normal asansörlere uygulanması çok düşük maliyetlere yapılabilinecektir.

Engelli vatandaşlarımız maliyeti düşük olan bu sistemle günlük hayatlarını rahat şekilde idame edebileceklerdir. Sadece engelliler değil engeli olmayan kişilerde günlük hayatlarında kullanabileceklerdir.

Yazar: Sefahat

sefahat baltacı sitemizde 6 yazı eklemiş...

Share