Photoshop’ta Gökkuşağı Efekti Yapma

1-İlk önce resmimizi açıyoruz.

2-Resmimizin netliği için ‘image-adjustment-level’ sekmesinden ayarlıyoruz.

3-Sonra Gradient Tool sekmesini seçiyoruz.Gradient Tool editör penceresinden Special Efeckts tıklayıp yeni gelen renk geçisini seçiyoruz.

4-Sonra yeni Layer oluşturup Gradient sekmesinde Radial Gradient sekmesi tıklanır.Resmimizin sağ alt kısmından sola doğru sürükleyip bırakıyoruz.Layer modunuda screen olarak değiştiriyoruz.

5-Ardından Filter-Blur-Gaussian Blur’a girerek değerimizi 25,0 olarak ayarlıyoruz.Sonra layer penceresine add to mask sekmesini tıklayarak maskemizi ekliyoruz.Gradient tipinide Linear Gadient olarak değiştiriyoruz.

6-Sonra renk geçişini değiştirip alttan yukarıya doğru uygulayalım.

7-Sonra layer katamanından duplicate layer yaparak oppacty  değerini   70 olacak şekilde değiştip sonra tekrar kopyalayınız.Sonra tekrar kopyalıyoruz.Sonra move aracını kullnarak ‘show transform contorlsu işaretleyerek resmi hafif sola kaydırıyoruz.sonra kutucğun işaretini kaldırıyoruz tekrar duplicate layer  yapıyoruz.

8-Sonra layer1 copy ve layer 1 i ctrl + g tuşu ile grup haline getiriyoruz.son olarak da adjustments hue seçeneğinden rengi istediğimiz gibi ayarlıyoruz.

Yazar: memocan

sitemizde 11 yazı eklemiş...

Share