Photoshopta Şekilli Yazı Efekti

THE  END

 

Photoshopta Şekilli Yazı Efekti Anlatımı

ADIM 1: İlk önce FİLE–NEW menüsünden çalışma alanımızı aşağıdaki  resimdeki gibi ayarlarla açıyoruz.Ve istediğimiz yazımızı yazıyoruz.

 1

 

2

 

ADIM 2: LAYER–Rasterize–Layer i tıklıyoruz.Şimdi tekrar yazımızın layerina sağ tıklıyoruz ve Merge Down  diyoruz.Şimdi tek bir layerimiz kaldı.CTRL+j ile layerimizi çoğaltıyoruz. Copy Layer seçili iken Edit—Fill diyoruz ve ayarları aşağıdaki resimdeki gibi yapıyoruz.

3

 ADIM 3: Şimdi  Filter–Blur–Gaussian Blur seçeneğinde  Radius değerini 2.0 yapıyoruz. Ardından Filter–Stylize–Solarize diyoruz.Ve yazımız aşağıdaki resimdeki görünümünü alıyor.

4

 

ADIM 4: Image–Adjustment–levels–Auto yu tıklıyoruz.Bu menünün görünümü aşağıdaki resimdeki gibidir.

5

 

 Şimdi CTRL+j ile Layerimizi tekrar çoğaltıyoruz.

 ADIM 5: Layer 2 Copy seçili iken Filter–Distort–Polar Coordinates seçeneğini seçiyoruz. Burada Options ayarlarında  Polar to Rectangular ı işaretliyoruz ve ok diyoruz.Bu menünün görüntüsü aşağıdaki gibidir.

6

 ADIM 6: Image–Rotate Canvas–90 CW yi seçip resmi döndürüyoruz..

7

 ADIM 7: Image–Adjustment–Invert ile yazımızı ters renge döndürüyoruz.

8

 ADIM 8: Filter–Stylize–Wind seçeneğini açıyoruz. üstte WİND ve alttaki seçenekte FROM THE RİGHT uyguluyoruz.Daha sonra 2 defa CTRL+F  ile bu efekti  tekrarlıyoruz.Son olarak da Image–Adjustment–Levels–Auto i seçiyoruz.

9

 

 ADIM 9: Şimdi Image–Adjustment –Invert.Yaptıktan sonra  Filter–Stylize–Wind seçeneğini açıyoruz.Üstte WİND ve alttaki seçenekte FROM THE RİGHT uyguluyoruz. Daha  sonra  2 defa CTRL+F  ile bu efekti  tekrarlıyoruz. Ve  Image–Rotation–Canvas 90 CCW seçeneği ile  çalışma alanımızı orjinal konumuna döndürüyoruz.

10

 ADIM 10: Filter–Distort–Polar Coordinates’den Rectangular to Polar ı seçiyoruz.

11

 ADIM 11: Şimdi biraz renklendirelim.Image–Adjustment–Hue/Saturation seçeneğini seçip aşağıdaki ayarları uygulayalım.DİKKAT Bu ayar penceresinde COLLORİZE  Seçeneği seçilmiş olsun.

12

 ADIM 12: Adım 11 de yaptığımız renklendirmeler hoşunuza gitmediyse İmage–Adjustment–Color Balance menüsünün alt kısmında bulunan  Shadows,Midtones,Highlights sekmelerindeki renk tonlarını vererek  kendi göz zevkinize göre renklendirme ayarlarını yapabilirsiniz.

13

 THE_END

THE  END

 

 

Yazar: Hakan ÇAYLAK

Hakan ÇAYLAK sitemizde 14 yazı eklemiş...

Share