Php Admin Paneli

Diğer dersimde daha ayrıntılı bir admin sayfası yapacağımı söylemiştim size sözümü tutmak için şimdi biraz daha geniş kapsamlısını yapıp anlatmaya çalışacagım.İlk olarak dreamweaver sayfamızı açıp sitemizi tanımlamamız gerekli ve php döküman sayfası açmamız gerekmektedir.

Bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederim: https://www.dahiweb.com/php-ile-oturum-kontrolu
ayar.php


Burada admin sayfamızın kullanıcı adı ve şifresini oluşturuyoruz.Şimdi gelelim bu kullanıcı adı ve şifresini bir formun içine yazıp onaylama işlemi yaptırmak.

index.php

burada 1 tane kullanıcı adı kutusu,1tane şifre kutusu ve giriş butonu oluşturduk.Şimdi gelelim girilen bilgilerle ayar.php sayfasındaki kullanıcı adı ve şifre ile uyuşupğ uyuşmadıgını test etmek.

login.php

Yukarıda dediğim gibi test işlemi yapıldı eğer dogru ise admin sayfasına yönlendirliyoruz yanlış ise aynı sayfaya yönlendirme işlemi yaptırdık.
Şimdi gelelim admin sayfamıza yani içeriklerimizin saklandığı yere:

admin.php

eğer giriş yapmadan bir kurnazlık yapmaya çalışıp adres çubuğuna direk Site/admin.php yazarsak bile bu o sayfaya erişemeyiz.
İçeriğinizi Admin sayfası yazan yere ekleyebilirsiniz.

Şimdide çıkış işlemini yapalım çıkış işlemi her giriş yaptıktan sonra işlemi biten kişinin yapması gereken işlemdir aksi tadtirde kötü huylu kişiler tarafından sizin adınıza işler yapılabilir.

logout.php

yukarıdada anlattıgım gibi çıkış işlemi önemlidir.En son çıkış komutuna bastığımız zaman çıkış işlemi yapılır ve 2 sn sonra anasayfaya yönlendirilme işlemi yapılır.

Umarım Anlatabilmiş ve İşinizi Görüştür.

Alıntı http://www.guraysuerdem.com/php-ile-oturum-yonetimi-session/

Yazar: Samet Dinçer

Samet Dinçer sitemizde 13 yazı eklemiş...

27,09,1991 Rize Dpğumluyum İlkokulu 3 değişik okulda okudum ilk sene Çayeli Fikri Keçeli İlköğretim Okulu 2-3-4-5 Rize Şevket Yardımcı İlköğretim Okulu 6-7-8 Rize Çaykur İlköğretim Okulunda okudum lise hayatımın tamamını Rize Mimar Sinan İMKB(Hasan Kemal Yardımcı Lisesi yeni adı) Lisesinde Okudum. Üniversiteyide inş güzel bir okulda okuyup hayat okuluna tek başıma devam etmeye başlarım.

Share