Php Flood Güvenliği

Evet arkadaşlar flood güvenliği devamlı mesaj atmayı engelleyen bir güvenlik önlemidir bu işlemi güvenlik kodu kullanarakda yapabiliriz fakat bu mantk daha uygundur.

Uygulama:

Burada yaptığımız işlemi kısaca anlatayım burada $floodkontrol değişkenine kaç dakikada bir yeni mesaja izin verilecek onu atadık.

Ondan sonra ilk attığımız mesajın zamanını aldık ve bizim belirlediğimiz vakti ekledik sonrada eger 2. mesajın gönderilme vakti toplamdan küçükse yollama büyükse yolla işlemini yaptırdık.
Diğer yerlerde ise orada yazdığım gibi hile olan işlemler vardır çift tırnak olayı filan onları engelleme yaptırdım güvenlik açısından. Onları otomatik olarak da engelleyebiliriz tabiki otomatik yapabilmek için bu sayfayı ziyaret edip gerekli komutları öğrenmeniz gerekiyor. En sonda ise ilk mesajımızın dakikasını attığımız 2. mesaj ile değiştiriyor ve tekrar işleme tabir tutuyoruz.

Yazar: Samet Dinçer

Samet Dinçer sitemizde 13 yazı eklemiş...

27,09,1991 Rize Dpğumluyum İlkokulu 3 değişik okulda okudum ilk sene Çayeli Fikri Keçeli İlköğretim Okulu 2-3-4-5 Rize Şevket Yardımcı İlköğretim Okulu 6-7-8 Rize Çaykur İlköğretim Okulunda okudum lise hayatımın tamamını Rize Mimar Sinan İMKB(Hasan Kemal Yardımcı Lisesi yeni adı) Lisesinde Okudum. Üniversiteyide inş güzel bir okulda okuyup hayat okuluna tek başıma devam etmeye başlarım.

Share