Php İle Kullanılan Tüm Fonksiyonlar { Açıklamalı }

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere “php” programlama dilinde 19 adet eklenti ve bu eklenti içinde 846 tane fonksiyon bulunmakta.Bunların hepsiniz bilmek oldukça zor bişey olarak görüyorum kendi çapımda fakat bunların bazılarını daha dogrusu öğrenebildiklerimi ve öğrenmek istediklerimi bilmem bana yeteceğini sanıyorum.Diğerlerinide elimde tutuyorumki lazım olduğu zamanda kolaylıkla ulaşabileyim.

Şimdi diyeceksinizki ee hane hiçbir açıklama vesayre  göremiyorum göremezsiniz çünkü isimlerini ve açıklamalarını konumuzun da başında geldiği gibi “php” komutlarıyla göstereceğim.

Uygulamanın anlatımı:Tüm içerik php.net sayfasından çekilecektir ve php.net içerisindeki bilgilerden alınacaktır.

Uygulama :

<?php
foreach(get_loaded_extensions() as $x){
echo "<font color='#FF0000'>".$x."</font><br />";
echo "<ol>";
$eklenti += 1;
foreach(get_extension_funcs($x) as $a){
echo "<li><a href='http://tr.php.net/manual/en/function.".ereg_replace("_","-",$a)."'.php>$a</a></li>";
$sayi += 1;
}
echo "</ol><br />";
}
echo "<strong>".$eklenti." adet eklentide ".$sayi." adet fonksiyon mevcut...</strong>";
?>

Bu tür bir kaynağın elinizin altında olması bence çok güzel bir durum bu kaynağı zamanın ceviz.net adresinden almıştım buraya koymak bugüne nasipmiş.Umarım işinizi görür.

Kolay Gelsin.

Yazar: Samet Dinçer

Samet Dinçer sitemizde 13 yazı eklemiş...

27,09,1991 Rize Dpğumluyum İlkokulu 3 değişik okulda okudum ilk sene Çayeli Fikri Keçeli İlköğretim Okulu 2-3-4-5 Rize Şevket Yardımcı İlköğretim Okulu 6-7-8 Rize Çaykur İlköğretim Okulunda okudum lise hayatımın tamamını Rize Mimar Sinan İMKB(Hasan Kemal Yardımcı Lisesi yeni adı) Lisesinde Okudum. Üniversiteyide inş güzel bir okulda okuyup hayat okuluna tek başıma devam etmeye başlarım.

Share