Php Özel Sayfa

Başkalarının ulaşmasını istemediğiniz sayfalarınız olabilir.Bunları sadece şifreyi bilenlerin girmesine izin vereceginiz yerlerde olabilir.Bu işlem aslında birçok yerde işinize yarabilir bunun en güzel örneklerinden biriside admin sayfasıdır.Şimdilik burada küçük çaplı bir özel sayfa erişimi koyacağım fakat ileride daha geniş kapsamlı bir admin sayfasına erişimi nasıl engelleyebiliriz onu anlatacağım şimdi kodlara geçelim.

Kullanılan komutlar:
PHP_AUTH_USER : Üye Giriş Bölümü Kullanıcı Adı Komutu
PHP_AUTH_PW : Üye giriş Bölümü Kullanıcı Şifresi Komutu
Authenticate(): İşlemleri Onaylama İşlemi Görür

Gösterimi:
Şifre Ekranı:

dahiweb1
Şifre Dogru ise:

dahiweb2

Şifre Yanlış ise:

dahiweb3

ekranları karşımıza çıkacaktır. Son resimde yanlış girmemize rağmen aşağıda kullanıcı adı ve şifre gözükmekte onları göstermek amaçlı oldugu için yaptım.Kaldırmak isterseniz kodlarda istege göre bölüm yazdığım yeri silmeniz yeterli olacaktır.

Açıklamalarını // ile anlatmaya çalıştım umarım işinizi görmüştür.Kolay Gelsin..

Yazar: Samet Dinçer

Samet Dinçer sitemizde 13 yazı eklemiş...

27,09,1991 Rize Dpğumluyum İlkokulu 3 değişik okulda okudum ilk sene Çayeli Fikri Keçeli İlköğretim Okulu 2-3-4-5 Rize Şevket Yardımcı İlköğretim Okulu 6-7-8 Rize Çaykur İlköğretim Okulunda okudum lise hayatımın tamamını Rize Mimar Sinan İMKB(Hasan Kemal Yardımcı Lisesi yeni adı) Lisesinde Okudum. Üniversiteyide inş güzel bir okulda okuyup hayat okuluna tek başıma devam etmeye başlarım.

Share