Renkli Yazı Efekti

 

Renkli Yazı Efekti

 

Adım 1: Yazımızı yazacağımız alanı arkası beyaz olacak şekilde yazımızın boyutuna göre açıyoruz.

 

 

Adım 2: Yazımızı oluşturduğumuz alana yazdıktan sonra Layers Bölümünden Katmanımızın üzerine sağ tıklayarak Blending Options ayarlarına giriyoruz. Katman kilitli ise kilidi açarak girin.

 

 

 Bu ayar toblosunu açtıktan sonra adımlarımızı tamamen resimler üzerinde göstererek anlatacağım bu nedenle resimlerre dikkat etmenizi öneririm çünkü bir ayarı kaçırırsanız şeklimiz tam olarak ortaya çıkmaz.

 

Adım 3: İşte Blending Options ayar tablomuz karşımızda şimdi adımlarımızı teker teker dikkatle uygulayalım.Drop Shadow menüsüne girerek ayarlarımızı yapalım.

 

 

Adım 4: Daha sonra adım 3 teki Quality sekmesinin altında görünen “Contour” yazan yere tıklıyoruz ve aşağıdaki gibi ayarlıyoruz.

 

 

Adım 5:Inner Shadow menüsüne girerek menüdeki ayarları resimdeki gibi uyguluyoruz.

 

 

Adım 6:Inner Glow menüsüne girerek resimdeki ayarları uyguluyoruz.

 

 

Adım 7: Bevel And Emboss menüsüne girerek resimdeki ayarları uyguluyoruz.

 

 

 Adım 8: Gradient Overlay menüsüne girerek resimdeki ayarları uyguluyoruz.

 

 

Adım 9: Adım 8 deki ayarları yaptıktan sonra Gradient yazan Siyah Beyaz kısımda aşağı ok işaretine tıklayarak yazınıza istediğiniz renklendirmeyi verebilirsiniz. Bu tablodaki renklendirmeller aşağıdaki gibidir.

 

 

-Bilgilendirme- Ben yazıma renklendirmeyi verdikten sonra arkaplanını siyah yaptım sizde isterseniz dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

 

 

THE END

 

 

 

 

 

Yazar: Hakan ÇAYLAK

Hakan ÇAYLAK sitemizde 14 yazı eklemiş...

Share